Інфографіка

Закупівля одягу для полтавської поліції охорони

16 лютого поліція охорони Полтавщини уклала одразу 5 договорів. Звіти про них уже оприлюднені на сайті «Prozorro». Усі вони на суму 199 500 грн та стосуються одягу.

Постачати футболки, сорочки, взуття, формений, спеціальний робочий та штурмовий одяг для Управління поліції охорони буде Харківська фірма ТОВ «ВКП «Легмаш». Втім, проблема не лише у тому, що замовники не проводять допорогові закупівлі та обрали для постачання лише одного суб’єкта господарювання.

— Аналогічний одяг закупляють управління поліції охорони та Головні Управління нацполіції в регіонах. Усі вони використовують процедури звітування, і лише у Дніпрі проводять допорогові закупівлі, — розповідає експерт з державних закупівель Поліна Завадська. — До того ж, більшість замовників не прописують у договорах кількість товару, яку планується закупити. Особливо цікавим є те, що ціна на один и той самий одяг у різних областях різна.

Поліна Завадська додає, що Полтава закупляє чи не найдорожче. Для прикладу, Управління поліції охорони Полтавщини планує придбати короткі зимові куртки за 1450 грн, при тому, що для Запорізької, Дніпропетровської поліції та для копів Києва ті ж куртки коштують всього 900 грн.

Вдвічі дорожче обійдуться для правоохоронців нашої області і костюми (кітель, брюки). За них в управлінні заплатять 2900 грн. Натомість, інші отримали костюми у середньому за 1370 грн (ГУНП Полтавської, Львівської, Сумської, Київської, Вінницької, Луганської областей).