Головні новини

traktor

У Гадячі вдруге виникають складнощі з закупівлею трактору

Вчора оголосили відкриті торги на трактор. Аналітик Олександр Доігошей знайшов систематичні помилки у парі аукціонів від даного замовника.

Замовник КП «Сервіс» Гадяцької районної ради вже вдруге намагається провести закупку. Перші торги не відбулися тому, що на тендер подали лише одну пропозицію.

Для більшої ймовірності знайти підрядника зазвичай вказують державний код. Якщо подивитися у Єдиний закупівельний словник ДК 021:2015, то можна побачити, що всі види товарів та робіт мають свій «ДК». Трактори – не виключення. Але замовник вдруге на цьому допускає помилку. У плані КП «Сервісу» Гадяцької районної ради закупівля запланована місяцем раніше, і там написаний майже правильний код.

plan

Вказаний у першому аукціоні  ДК 021:2015: 16720000-8 –  розшифровується як трактори, що були у використані. Нині в оголошених торгах вказаний трактор з кодом ДК 021:2015: 99999999-9, що означає невизначену категорію предмету.

dk

– Багато учасників при пошуку закупівель користується фільтрами по коду «ДК». – зауважує аналітик ІАА Олександр Довгошей. –  Ключове слово при цьому майже ніхто не використовує, бо це непрактично. Тому для Замовника, який хоче конкурентні торги, важливо правильно визначити код, аби його оголошення можна було легко знайти.

Ми надіслали КП «Сервіс» листа з рекомендаціями для проведення  аукціону. Зараз Замвонику необхідно відмінити поточний тендер і оголосити новий, з правильним ДК. Наразі  замовник ще не зробив цього.