Аналітичні звіти

Споживання опіоїдних анальгетиків в Україні. 2011-2016 роки

Доступ до адекватного знеболення є невід’ємним правом людини. Помірний та сильний больові синдроми часто є типовими симптомами онкологічної хвороби та інших важких захворювань. Невиліковний біль вкрай сильно дошкуляє пацієнтові й зводить якість його життя майже до нуля. Біль слід лікувати згідно з визнаними практиками, міжнародними рекомендаціями, розробленими на принципах доказової медицини у пацієнтів усіх вікових категорій, не зважаючи на місце їх перебування. В Україні, наразі, доступні всі сучасні лікарські засоби, які застосовують для лікування хронічного болю.
Тим не менш, доступ до опіоїдних анальгетиків, які є життєво-необхідними лікарськими засобами при лікуванні сильного болю, є глобальною проблемою прав людини не лише в Україні, а й в усьому світі, як і доступ до якісних сервісів паліативної допомоги.
У межах даного дослідження визначено реальний стан сфери медичного використання наркотичних засобів, оцінено доступність опіоїдних анальгетиків та сформовано пропозиції щодо удосконалення внутрішніх процесів у медичній галузі з вищезазначених питань. Окрему увагу приділено опису тенденцій споживання опіоїдних анальгетиків у розрізі областей.
Інформація звіту стане в нагоді широкому колу осіб, оскільки паліативна допомога та адекватне знеболення – це право кожної людини на якісне життя до останньої миті.