Річні звіти

Річний звіт за 2015 рік

Для «Інституту аналітики та адвокації» (ІАА), як й для всієї країни, минулий, 2015 рік був складним і суперечливим. У минулому році нова влада декларувала наміри проведення ряду необхідних реформ ― і, як тепер можна стверджувати, вони поступово здійснюються. Введення публічних закупівель у електронній системі ProZorro, переформатування міліції у поліцію і оновлення її складу. Продовжуються спільні військові вчення українців та американців. В Україні вперше відкрили всі майнові реєстри і можливість пошуку інформації не тільки по об’єкту, але і по прізвищу, імені та по батькові власника. Народні обранці під тиском громадськості прийняли революційний закон про держслужбу.

Зрештою, більшість українців пишаються тим, що народилися саме тут: за даними недавнього опитування GfK Ukraine за замовленням Міністерства молоді та спорту при підтримці системи ООН, 81% жителів України у віці від 14 до 35 років пишаються бути українцями.

У 2015 році ІАА продовжив реалізувати проекти, ініціативи та програми, які допомагають громадянам вирішувати різноманітні практичні, значимі, проблеми на місцях, громадські ініціативи, які намагаються зробити владу підзвітною і прозорою.

Ми моніторили державні закупівлі у галузі охорони здоров’я ― безумовно, найважливішої сфери життєдіяльності суспільства. Завдяки цьому наші експерти визначили пріоритети закупівель лікарень у Полтавській області, виробили алгоритми, як витрати можна зробити ефективнішими.

У 2015 році діяльність з протидії поборам поширилася на 10 областей. У п’яти з них ми адвокатуємо підписання прозорих та зрозумілих договорів між лікарнями та благодійними фондами, щоб зменшити корупційні ризики.

Для нашого нового партнера ― Міністерства інфраструктури України ― ми забезпечили програмне та технічне забезпечення для зручного електронного документообігу та урядування. Тепер не потрібно турбуватися про те, що довідка десь загубиться ― все залишиться у базі і з неї нікуди не зникне.

З великою радістю ми долучилися до введення системи електронних закупівель ProZorro у Полтавській області. Завдяки відкритості Департаменту економічної діяльності і сприянні та експертній підтримці Transparency International Україна ми не зіткнулися ні з якими перешкодами в імплементації системи. Результати від використання у Полтавській області видно уже зараз.

У 2015 році вперше ми зайнялися проблематикою незаконної забудови міського простору. На цьому поприщі необхідно ще багато змін, щоб місто стало зручним і комфортним для усіх мешканців та гостей. Приємно бачити, що зокрема у м. Полтаві стільки громадян, які переймаються її майбутнім.

У грудні минулого року ми також створили пацієнтську групу з питань цукрового діабету. Ця подія стала кульмінацією дослідження доступу до лікарських засобів (інсуліну, хіміотерапії) та лікування (перитонеального та гемодіалізу).

Ми щиро вдячні всім нашим численним друзям і партнерам, підтримка яких дала змогу реалізувати цілий ряд важливих ініціатив. У цьому Звіті ІАА ви маєте можливість ознайомитися з деякими із успішних проектів, які ми здійснили у минулому році. Повну інформацію про нашу діяльність у 2015 році, а також стратегічні пріоритети ви знайдете на веб-сайті.