Головні новини

klitka

На Полтавщині закуплять скляні загородження для підсудних

Державна судова адміністрація Полтавщини вже вкотре намагається закупити загородження для розміщення обвинувачених (підсудних) або засуджених. Аналітики зазначають, що з плином 3-х місяців вдалось нарешті обрати переможця.

10 серпня ДСА України у Полтавській області розпочало відкриті торги на закупівлю загородження для розміщення підсудних. Ця спроба провести тендер – не перша у замовника. А заміна на скляні кабіни вкрай необхідна, адже тримання в клітках суперечить Європейській конвенції із захисту прав людини.

  • ДСА Полтавщини планувала отримати загородження за понад 3 млн. грн. – говорить аналітик ІАА Олександр Довгошей. – Ситуація на нових відкритих торгах склалась така сама, як і на попередніх. Наприклад, з минулого тендеру перенесено вимоги до скла: вказані характеристики у 18 мм. При цьому, вироби з кращими характеристиками не відповідали б умовам замовника.

Доповненням стала дискримінаційна вимога надати аналогічні договори за 2015-2017 роки. На неї  відреагував потенційний учасник ТОВ «Сакура-Про». Підприємство уже брало участь у попередніх торгах. Учасник подав скаргу через Prozorro до Антимонопольного комітету і замовник все ж вносить зміни до вимог. Але оскаржувач не прийшов на тендер.

  • Цікавий факт, що явний фаворит замовника (ТОВ ВКП «ФОРПОСТ») знову взяв участь у відкритих торгах. – додає Олександр Довгошей. – Але цього разу учасників було лише двоє. ТОВ ВКП «ФОРПОСТ» одразу знижує свою ціну на 800 тис. грн., до ціни ТОВ «Сакура-Про» на попередніх торгах. Це і дало йому можливість перемогти.

Аналітики кажуть: спроби учасника захищати свої інтереси та законність проведення торгів не призвели до його перемоги. Але, у порівнянні зі скасованими закупівлями, бюджет зекономив 800 тис. грн. саме завдяки наполегливості ТОВ «Сакура-про».