Uncategorized

top-3-najekonomnishyh

Медзаклади Харківщини у цьому році провели закупівель на мільярд гривень

Аналітики  Харківської БО «Мережа 100% життя» проаналізували закупівлі закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) області. Загальна кількість закупівель – 3793. Станом на 4 жовтня 3496 з них завершено. Очікувана вартість товарів та послуг – 1 233 923 097 грн.

 

Економія при цьому складає у середньому 8%, а кількість учасників – 2,2. Найбільше серед медичних закладів регіону заощадили у КЗОЗ «Харківська міська клінічна багатопрофільна лікарня №17». Економія складає 22%. Друге та 3 місце поділили між собою Харківський міський клінічний пологовий будинок №2 та КЗОЗ «Харківська міська лікарня №3» з показниками 22%. При цьому, перевага віддається не проведенню відкритих торгів, а процедурі звітування про укладені договори, що складає 63% від всіх закупівель.

 

Найчастіше ЗОЗ області закупляють медичне обладнання, фармацевтичну продукцію та засоби особистої гігієни.

zakupivli-u-rozrizi-protsedur         predmety-zakupivel

Загалом заклади охорони здоров’я Харківської області провели 948 закупівлі медичних товарів. Загальна очікувана вартість процедур – більше 505 млн. грн. З них 610 закупівель пройшли за конкурентними процедурами.

ТОП-3 найдорожчі закупівлі

top-3-najdorozhchi-zakupivli

Усі три місця у цьому рейтингу посідають закупівлі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Обласної клінічної лікарні. Рентгенівський багаторазовий комп’ютерний томограф виявився найдорожчим для замовника –  26.4 млн. грн. Майже з такою ж вартістю (26,2 млн. грн.) цей медзаклад закупив рентгенологічне обладнання. А за обладнання з використанням ультразвуку, мамографічні апарати заплатили 25.6 млн. грн.

ТОП-3 найбільших постачальники

top-3-najbilshi-postachalnyky

Найбільшим постачальником медичних товарів у регіоні є ТОВ «БАДМ-Б». Підприємство взяло участь у 215 закупівлях, з яких перемогло у 64. ТОВ «Медичний Центр М.Т.К.» ставало учасником закупівель 94 рази, а перемогло у 45. У ПрАТ «Медфарком-центр» уже підписано 32 договори з ЗОЗ області, хоч брали участь у 54 закупівлях.

Аналітики радять замовникам збільшити кількість проведення відкритих торгів, а не процедур звітування задля економії бюджетних коштів.

Довідково: Дослідження здійснено за допомогою професійного модуля аналітики bipro.prozorro.org станом на 4 жовтня 2017 року у рамках проекту у рамках проекту «Посилення спроможності регіональних представництв Мережі у здійсненні моніторингу та аналізу державних закупівель у сфері охорони здоров’я на регіональному рівні», який здійснюється ГО «Інститут аналітики адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».