Головні новини

1-najbilshyj-vidsotok-ekonomiyi

Медзаклади Чернігівщини у 2017 році уже завершили більше 3.5 тисяч закупівель

Аналітики Чернігівського відділення Мережі ЛЖВ проаналізували закупівлі закладів охорони здоров’я області. Загалом, медичні заклади провели уже 4 786 тендерів, 3560 з яких завершено. Очікувана вартість останніх – більше 507 млн. грн. (507 523 223 грн.)

Відсоток ефективності використання електронної системи закупівель складає близько 74%. Сума підписаних договорів при цьому становить  понад 465 млн. грн. У середньому економія складає 12,27% за середньої кількості учасників 1,71. Найбільший відсоток економії серед медичних закладів регіону становить 27,74% у КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Борзнянської районної ради. У трійці лідерів також знаходяться Державний заклад «Вузлова поліклініка станції Бахмач Південно-Західної залізниці» – 27,63% та КЗ «Носівська центральна районна лікарня» -25,84%.

2-protsedury-zakupivel

 

 

Більше 62% усіх закупівель – допорогові. Кожна четверта закупівля – звіт про укладений договір. При цьому закупляли здебільшого медобладнання та фармацевтичну продукцію, а також продукти харчування.
Загалом заклади охорони здоров’я Чернігівської області провели 893 закупівлі медичних товарів загальною очікуваною вартістю 213 322 663 грн., з яких 625 закупівель пройшли за конкурентними процедурами.

ТОП-3 найдорожчі закупівлі. Лідером цього рейтингу став Чернігівський обласний онкологічний диспансер. Він закупив апаратуру для радіотерапії, механотерапії, електротерапії та фізичної терапії за 57.5 млн. грн. Друга і третя сходинка – Чернігівської обласної лікарні з закупівлями на 22.8 і 12.2 млн. грн.

4-top-3-najdorozhchi-zakupivli

ТОП-3 найбільших постачальників

Найбільшими постачальниками медичних товарів у регіоні є:

  • КП «Ліки України» Чернігівської обласної ради, які взяли участь у 183 тендерах, з яких у 60 стали переможцями.
  • ТОВ «БАДМ-Б» взяло участь у 96 закупівлях, з яких перемогло у 37.
  • ТОВ «Фармєдіс» має 48 тендерів із перемогою у 24.

Обсяги переможних пропозицій цих трьох учасників сягають понад 17 млн. грн.
5-najbilshi-postachalnyky

Загалом аналітики спостерігають позитивну тенденцію медичних закладів Чернігівської області до проведення конкурентних тендерних процедур, хоч поки  Prozorro використовують недостатньо ефективно.

Довідково: Дослідження здійснено за допомогою професійного модуля аналітики bipro.prozorro.org станом на 4 жовтня 2017 року у рамках проекту у рамках проекту «Посилення спроможності регіональних представництв Мережі у здійсненні моніторингу та аналізу державних закупівель у сфері охорони здоров’я на регіональному рівні», який здійснюється ГО «Інститут аналітики адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».