Головні новини

infografika

Івано-Франківські аптеки приховують кількість проданого Морфіну та Трамадолу

В Івано-Франківській області працює 15 аптек, які мають право розповсюджувати нарковмісні препарати. Комунальні підприємства або ж повністю проігнорували наш запит і, водночас, ЗУ «Про доступ до публічної інформації» або написали, що не є розпорядниками інформації.
Із 2014 року статистику споживання опіоїдних анальгетиків збирає ДУ «Український моніторинговий та медичний центр  з наркотиків та алкоголю  МОЗ України». За узагальненою інформацією моніторингового центру, можна побачити, що кількість використаних нарковмісних препаратів постійно зростає.

З одного боку така статистика може свідчити, що знеболюючі насправді стають доступнішими. – коментує аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – Втім, збільшення кількості використаних препаратів не завжди означає, що вони дістаються смертельно хворим. Аби це перевірити нам потрібна інформація з кожної аптеки-ліцензіата. І не просто загальні числа, а конкретику: скільки використали лікарні, а скільки хворі напряму отримали за рецептами.

Жити без болю – це право кожної людини.  Поки в Україні цим правом скористатися не завжди вдається. Якими б хорошими не були закони, їх виконання необхідно перевіряти. В Івано-Франківській області поки зробити цього не вдалося.

Дослідження здійснене за підтримки МФ «Відродження».