Головні новини

volynska-obl

Гроші на боротьбу з ВІЛ Волинської області: скільки виділили і як витратили

Ми проаналізували впроваджені місцевою владою заходи і фінансування регіональних програм протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу в 2017 році. Насамперед, було цікаво, яка ж різниця між зазначеними цифрами на папері та реальними витратами на протидію епідемії.

 

У Волинській області діє програма протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу на 2015-2018 р. Всього на 2017 рік затвердили майже 2 млн. грн. місцевих коштів, що складає 91% від прогнозованих. Та за перші півроку витратили з них 355 тис. грн., а це 18%.

  • У першому півріччі зовсім не фінансували лікування супутніх захворювань людей, які живуть з ВІЛ. Хоча спочатку на це хотіли витратити 78 тис. грн. – зауважує аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – У той же час, інформаційно-просвітницьку роботу та соціальний супровід хворих не планували підтримувати.

Профінансованими за півріччя виявилися два напрямки: профілактика та лабораторний супровід. До цих напрямків входить: профілактика інфікування на робочому місці, насамперед для медиків, і забезпечення досліджень та лабораторний супровід при лікуванні.

  • Лікування ВІЛ зараз здійснюється за кошти держави та неурядових організацій. Частина напрямків фінансується з місцевих бюджетів. – розповідає заступник головного лікаря Волинського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Наталія Орлецька. – Місцеві бюджети зазвичай йдуть нам на зустріч і непогано фінансують цей напрям. 355 тис. грн. за півроку – це не мало. Зараз ще допроводяться закупівлі і станом на початок жовтня касові видатки значно збільшилися.

volynska-dynamika

У порівнянні з минулим роком бюджетних коштів затвердили на третину більше, касові видатки за перші півріччя майже однакові.