Аналітичні звіти

Ефективність співпраці лікарень та благодійних організацій у Чернігові

Протягом 2014–2016 років у Чернігівській області реалізовувалася Всеукраїнська кампанія протидії неформальним платежам у закладах охорони здоров’я України. На першому етапі дослідили проблему, на другому здійснили адвокацію запровадження прозорих та підзвітних механізмів співпраці ЛПЗ та БО. У цьому звіті представлені результати
моніторингу – третього етапу кампанії.

Моніторинг здійснювався протягом вересня – грудня 2016 року, та березня 2017 року. Потрібні дані отримали з офіційної фінансової інформація ЛПЗ щодо співпраці з БО. Основний інструмент – запити на доступ до публічної інформації.

Представлений у звіті аналіз інформації показує ефективність здійсненої кампанії. Відповідаючи запитам суспільства, у Чернігівській області політика прозорої співпраці БО та ЛПЗ нормативно затверджена де-юре та приносить результат де-факто. Відтак наведена інформація має цінність для широкого кола осіб: пацієнтів, медиків, громадських активістів та представників влади. Позитивний досвід чернігівського регіону може слугувати прикладом для інших областей України.