Головні новини

infografika

Аптеки Києва приховують кількість проданих нарковмісних препаратів

З кінця 2016 року ми досліджуємо споживання опіоїдних анальгетиків в Україні. У рамках аналізу аналітики дізнавався кількість наркотичних засобів, реалізованих здебільшого комунальними аптеками-лізензіатами. Втім, далеко не всі підприємства надали інформацію.

У Києві працює 18 аптечних мереж (49 відділень), які мають право розповсюджувати нарковмісні препарати. Ці підприємства або ж повністю проігнорували запит ІАА і, водночас, ЗУ «Про доступ до публічної інформації» або написали, що не є розпорядниками інформації.

 

Із 2014 року статистику споживання опіоїдних анальгетиків збирає ДУ «Український моніторинговий та медичний центр  з наркотиків та алкоголю  МОЗ України». За узагальненою інформацією моніторингового центру, можна побачити, що кількість використаних окремих нарковмісних препаратів постійно зростає. У тому числі, золотого еталону знеболення – морфіну.

З одного боку така статистика може свідчити, що знеболюючі насправді стають доступнішими. – коментує аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – Втім, збільшення кількості використаних препаратів не завжди означає, що вони дістаються смертельно хворим. Аби це перевірити нам потрібна інформація з кожної аптеки-ліцензіата. І не просто загальні числа, а конкретику: скільки спожито лікарнями, а скільки хворі напряму отримали за рецептами.

Жити без болю – це право кожної людини. В Інституті аналітики та адвокації говорять, що поки в Україні цим правом скористатися не завжди вдається. До того ж зауважують: якими б хорошими не були закони, їх виконання необхідно перевіряти. У столиці поки зробити цього не вдалося.

Дослідження здійснене за підтримки МФ «Відродження».