Аналітичні звіти

Аналіз забезпеченості лікарськими засобами хворих на вірусний гепатит С серед дорослих в Україні за 2014–2016 роки

Вірусний гепатит С – одна з найнебезпечніших інфекційних хвороб людства. Захворювання важко помітити на ранніх стадіях, але його стрімкий прогрес часто призводить до невідворотного руйнування організму. Вірусний гепатит С не піддається вакцинації. Лікують хворобу дорогими та часто не менш згубними для людського організму медикаментами.
Станом на 2017 рік вірусний гепатит С вважають виліковним. За новими схемами лікування видужують більше 95 % пацієнтів. Це особливо актуально для України, яка перебуває на першому місці серед країн Європи за темпами поширення хвороби.
Протягом 2013–2016 років в Україні діяла державна цільова програма, яка стосувалася протидії вірусним гепатитам серед дорослого населення. Фінансувати лікувальні заходи передбачали за кошти Державного бюджету.
У звіті представлені результати аналітичного дослідження сфери протидії ВГС, формування потреби у лікарських засобах, планової та фактичної забезпеченості ліками. Наведена інформація допоможе оцінити ефективність діючої системи лікування вірусного гепатиту С.
Отримані результати стануть у нагоді колу осіб, які зацікавлені у покращенні епідеміологічної ситуації захворюваності на ВГС та фахівцям галузі інфекційних захворювань.
Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки
Статистичні та фактичні дані, розкриті та виведені у звіті, є інформацією, отриманою з офіційних джерел та з використанням інструментів, встановлених та не заборонених чинним законодавством України.