Аналітичні звіти

Аналіз забезпеченості лікарськими засобами хворих на ВІЛ-інфекцію в Україні за 2014–2016 роки

Вірус імунодефіциту людину залишається одним із найнебезпечніших на сьогоднішній день. Відсутність видимих симптомів захворювання робить хворобу особливо підступною.У ХХІ столітті людство поки не має засобу, який здатен вилікувати ВІЛ. Проте існує реальний спосіб зупити епідемію. Таким методом є високоактивна антиретровірусна терапія, яку приймають ВІЛ-інфіковані люди. Лікування за допомою схем із кількох таких препаратів здатне знизити до нульового рівня вірусне навантаження в організмі людини, а також мінімізувати ризик передачі вірусу. В Україні АРТ надається відповідно до спеціального Клінічного протоколу антиретровірусної терапії. Препарати для такої терапії держава закуповує централізовано, частину із них за кошти державного бюджету України.
Питання забезпеченості регіонів препаратами АРВ та своєчасності поставок цих ліків є одними із ключових у сфері подолання епідемії загалом.
У звіті представлені результати аналітичного дослідження сфери протидії ВІЛ-інфекції, формування потреби у лікарських засобах, планової та фактичної забезпеченості ліками. Отримана інформація допоможе оцінити ефективність діючої системи планування та забезпеченості препаратами для боротьби із ВІЛ. Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Статистичні та фактичні дані, розкриті та виведені у звіті, є інформацією, отриманою з офіційних джерел та з використанням інструментів, встановлених та не заборонених чинним законодавством України. Дослідження здійснювалось у 2017 році ГО «Інститут аналітики та адвокації» на замовлення БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»