Аналітичні звіти

Аналіз забезпеченості лікарськими засобами хворих на туберкульоз в Україні за 2014–2016 роки

Туберкульоз – небезпечна хвороба, яка зазвичай вражає легені. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, туберкульоз є однією з десяти найпоширеніших причини смерті в світі. З огляду на легкість передачі хвороби повітряно-крапельним шляхом та її часту летальність світова спільнота надає протидії туберкульозу значної уваги.

У 2014 році Україна вперше ввійшла до п’яти країн світу з найвищим рівнем захворюваності на стійкий до лікування туберкульоз. Протягом 2012–2016 років в Україні діяла державна цільова програма протидії захворюванню на туберкульоз. Фінансувати заходи передбачали за кошти Державного бюджету та коштів Глобального фонду.

У звіті представлені результати аналітичного дослідження сфери протидії туберкульозу в Україні, формування потреби у лікарських засобах, планової та фактичної забезпеченості ліками. Наведена інформація допоможе оцінити ефективність діючої системи лікування туберкульозу.

Отримані результати стануть у нагоді колу осіб, які зацікавлені у покращенні епідеміологічної ситуації захворюваності на туберкульоз, та фахівцям галузі інфекційних захворювань.